O nas

Reykjavik District to marka, która od 2011 roku wyznacza nowe standardy w projektowaniu autorskiej męskiej odzieży. Brand tworzy polsko-islandzkie małżeństwo - Ania i Olly. Nazwa 'reykjavik district' podkreśla korzenie Olly'ego oraz jego miłość do ojczystego kraju. Olly modzie poświęcił całe swoje życie, ale ostateczną inspirację do otwarcia własnego biznesu w Polsce stanowiła chwila, gdy wspólnie postanowili stworzyć doskonałą marynarkę.

Każdy projekt jest owocem połączenia wysokiej jakości materiałów i unikalnego designu, przy zachowaniu niezwykłej dbałości o szczegoły. To wszystko razem tworzy niepowtarzalny styl dla każdego, kto ceni sobie elegancję, oryginalność i komfort. Kładziemy nacisk na nowoczesny wizerunek w komfortowym casualowym wydaniu, a każda nasza stylizacja wyróżnia się w tłumie.
Wszystkie projekty wykonywane są w Polsce.

Nasz butik na Burakowskiej w Warszawie to multibrand czyli miejsce, gdzie oprócz naszej autorskiej kolekcji z metką „reykjavik district”, można znaleźć także wyselekcjonowane przez nas włoskie marki. 

MADE BY...

Od jakiegoś czasu nasze produkty, które szyjemy w Pracowni na warszawskiej Ochocie oznaczane są metką z imieniem Pani Krawcowej, która uszyła dany produkt. Panie Ewa, Iwona i Maryla mają wieloletnie doświadczenie w swojej pracy. Spod ich utalentowanych dłoni wychodzą nasze piękne płaszcze, marynarki, spodnie, kamizelki, ale też niektóre ubrania z linii reykjavik rebel.

Chcielibyśmy Wam przedstawić nasze cudowne Panie Krawcowe, bo bez nich nie byłoby nas. Oprócz Pań, które szyją są jeszcze z nami inne Panie, z którymi razem tworzymy nasze ubrania, które tak lubicie. Bez tego wspaniałego Zespołu nie byłoby reykjavik district.

Od Pani Ani zaczyna się cały proces powstawania naszych ubrań. Pani Ania jest naszą Krojczynią, której wieloletnie doświadczenie sprawia, że z ostatnich metrów tkaniny jest w stanie wyczarować cuda. Nie wiemy jak to robi, ale wielokrotnie potrafiła z samych skrawków wykroić kolejny model. Najwyraźniej Pani Ania osiągnęła najwyższy stopień mistrzostwa w krojeniu i przy niej tkaniny zachowują się po prostu inaczej.

Pani Ewa to specjalistka od płaszczy i marynarek. Jej dokładność i sumienność odzwierciedlają się w perfekcyjnych stebnowaniach i wykończeniu. Oceńcie sami, każde ubranie podpisane imieniem Pani Ewy to wizytówka jej wyjątkowego talentu!

Pani Maryla zajmuje się nie tylko szyciem ubrań, ale również Waszymi poprawkami. Jej złote dłonie potrafią uratować niejeden strój i dopasować go do indywidualnych wymiarów klienta. Manewry, które wykonuje potrafią zdziałać prawdziwe cuda! Pytajcie Państwo w butiku o możliwość indywidualnej poprawki. Obiecujemy powalający efekt!

Pani Iwona to nasz krawiecki master-mind. Jeśli mamy wątpliwość jak odszyć prototyp (by zrobić to w najłatwiejszy sposób) to Pani Iwona zawsze znajdzie rozwiązanie. Jej spryt i doświadczenie w krawiectwie tworzą prawdziwą mieszankę wybuchową – wszystkie nasze nowości przechodzą przez jej dłonie. Bez niej nie mielibyśmy czym Was zaskakiwać!

Pani Krysia – są takie kobiety, które maszyn się nie boją! Pani Krysia jest za pan brat z klejarką, guzikarką i dziurkarką. Jej błyskawiczne tempo pracy, tytaniczna siła potrzebna do ręcznego oblekania guzików, sprawiają, że podejrzewamy ją o super moce!

Pani Monika – mistrzyni overlocka i żelazka! Pani Monika prasuje i pakuje nasze rzeczy co ma wpływ na ich ostateczny wygląd. Do tego jej wprawne oko wychwyci każdy błąd i skazę, zatem jest też naszą Kontrolą Jakości. Zdradzimy w sekrecie, że Pani Monika jest również naszym DJ-em i ona pierwsza włącza radio by umilić wszystkim pracę.